Feministički kulturni centar BeFem četvrti put za redom, na Međunarodni dan žena, organizuje manifestaciju Bring the Noize u KC Grad.
Na događaju Bring the Noize biće dodeljena priznanja za feministički rad pojedinicima, pojedinkama i kolektivima za 2019. godinu.
“Dok će se 8. marta širom sveta na ulicama slaviti borba i solidarnost, sa fokusom na ženska radnička prava, mi ćemo nakon ulica te večeri, u KC Gradu proslaviti ovaj dan u jednoj feminističkoj retrospektivi, da se zajedno podsetimo koje su to inicijative doprinele političkoj borbi i da ih zajedno slavimo“, poručuju iza Feminističkog kulturnog centra BeFem.
Te noći publika će imati priliku da gleda predstavu “Sine” u produkciji Mesto Žensk iz Slovenije, nakon čega će biti dodela priznanja uz muzički intermeco – nastup Dodole, a nakon dodele priznanja nastup će imati Časna sestra.
“Sine” je pokušaj antropološkog istraživanja specifičnog fenomena u performativnim oblicima. To je fascinacija slikama i pričama zakletih devica iz udaljenih delova Crne Gore, Albanije, Kosova i Metohije. To je rupa u sistemu koji održava taj sistem. To je dreg, koji se bavi pitanjem preživljavanja u muškom svetu i postavlja pitanje o kakvom svetu živimo.
Program:
- 20:00 Predstava “Sine” u produkciji Mesto Žensk iz Slovenije;
- 21:00 Feministička priznanja za rad;
Muzički intermeco: Dodola - 23:00 DJ set Časna sestra

