O „stvarnosti“ svako gradi predstavu koja odgovara njegovom društvenom, porodičnom i kulturnom nasleđu, kaže Alehandro Hodorovski, erudita, pacifista i umetnik, konsktruktivni ludak kako ga nazivaju, autor koncepta „isceliteljskog“ pozorišta, autentični stvaralac koji ispituje i testira realnost i naše viđenje iste.
Za njega kruži internetom anegdota da mu je jednog dana na vrata došao mladi entuzijasta sa pitanjem da li bi mogao da mu pomogne oko prosvetljenja. U tom trenutku, jedan od poslednjih izvornih nadrealista i majstora avangarde, Alehandro, imao je fokus na dostizanje prosvećenosti i sav srećan je prihvatio da mu priča o traženju sebe, uranjanju u sopstvo iz kog neizostavno treba krenuti da bi se dostigla istina. „Čovek ga je pažljivo slušao i na kraju rekao: Sve je to u redu, ali s obzirom na to da ste u pozorištu sami postavljali osvetljenje za svoje predstave, ja bih želeo da i mene podučite prosvetljavanju/ prosvetljenju”, navodi za P.U.L.S.E. Tanja Mlađen.
Nedavno mi je jedna blistava mlada žena pričala o tome kako je na fakultetu predstavila svoj rad o tome kako je „Čekajući Godoa“ zapravo odraz Beketovog optimizma i kako je morala da objašnjava da je to njen koncept, da ga nije nikome ukrala i pronašla na internetu.
Svako od nas može da upali svetlo, doslovno, ili da traži ono unutrašnje, figurativno. Da sagleda stvarnost onako kako mu njegova unutrašnjost nalaže i da prema tome postavi predstavu koja je magična, tragična, komična ili logična. Nedavno mi je jedna blistava mlada žena pričala o tome kako je na fakultetu predstavila svoj rad o tome kako je „Čekajući Godoa“ zapravo odraz Beketovog optimizma i kako je morala da objašnjava da je to njen koncept, da ga nije nikome ukrala i pronašla na internetu. „Zašto ne objaviš taj rad?“, pitala sam je. „Prošlo je deset godina, treba to srediti sada, vratiti se toj temi, doterati. „Ja bih baš volela da čitam o tome, i o drugim stvarima koje stoje negde na nekim policama jer vam glas onog kritičara ne dozvoljava da sa njima izađete u javnost. Izazovite svakog ko izazove vaše ideje. Marina Abramović je napisala za Hodorovskog: „Delim svet na dve kategorije: originali i sledbenici. Originali su ljudi koji drugačije gledaju, koji uzimaju jednostavne činioce svakodnevnog života i čine čuda. Po meni, ti si, Alehandro, original“.
Zato smo pokrenuli Blog platformu na sajtu Original, zato u Podkastima naša direktorka Jelena Đoković razgovara sa preduzetnicima koji su se otisnuli u neke burne vode da plivaju smelo i promene lice ovog grada i zemlje. Zato slušamo vaš puls na društvenim mrežama i pratimo šta nam poručujete. Zato što je svaki otkucaj original i 365 dana u godini imamo vremena da budemo svoji, bez obzira na to kako će neko to protumačiti. Vi niste sledbenici, vi ste kreatori i to moćni kreatori svoje realnosti. „Put transformacije znači oslobađanje od ropstva. Iza mojih hiljadu maski, nalazi se autentični ja.“

Pročitaj i Originali se prepoznaju uvek i svuda