Vrata raja nalaze se na Baliju i poznata su turistička atrakcija. Ako malo istražite na Instagramu sigurno ćete videti mnogo fotografija gde osoba stoji u sredini hrama, dok se u vodi reflektuje njen odraz kao u ogledalu.

Sređivanje fotografija pomoću aplikacija i filtera mnogima pruža dodatno samopouzdanje i sigurnost da na mrežama objave nešto što se inače ne bi usudili da podele. No, kao u svemu, i u ovom slučaju ima preterivanja – toliko da čak i poznate lokacije ne izgledaju isto na fotografiji i uživo.
U to se uverilo hiljade turista koji su doputovali na Bali, kako bi se fotografisali u slavnom hramu Lempujang, koji je poznat i pod nazivom Vrata raja.
Naime, kada dođete na samu lokaciju shvatićete da tu ne postoji nikakva voda i da je cela “Instagram kompozicija” izmišljena. Ovde čak ni filteri nisu u pitanju – prizor refleksije dobija se tako što postoji čovek kojeg platite da stavi ogledalo kako biste stvorili iluziju samo za Instagram.
Povrh svega, redovi ispred hrama često su vrlo dugi, a ljudi čekaju i satima da bi napravili “lažnu fotografiju”.
Sve je počelo pre nekoliko godina, kada je mladi par influensera bio na Baliju, pa im je palo na pamet da uz pomoć ogledala naprave sjajnu fotografiju. Ta fotografija napravila je revoluciju u turizmu Balija i hramu Penataran Lempujang, koji predstavlja jedno od šest svetih mesta na Baliju.
Iako i dalje postoje oni koji su voljni da, pored ulaznice, plate fotografu sa ogledalom i čekaju satima u redu kako bi napravili “savršenu fotografiju” ispred Vrata raja, deo turista je ogorčen pa su recenzije za ovo mesto sve lošije na TripAdvisoru.
Foto: Hendra Wijaya on Unsplash
1 thought on “Turisti razočarani jer Vrata raja uživo ne izgledaju kao na Instagramu”