Umesto Svetskog dana čišćenja, ove godine zbog epidemiološke situacije i pandemije Covid-19, građanima Srbije biće podeljeno milion sadnica jasena, u okviru akcije “Posadi svoj hlad”.
Ove godine nećemo čistiti Srbiju već ćemo je ozelenjavati. Organizacija “Let’s do it Serbia“, u saradnji sa Zelenim razvojnim centrom, pokrenula je akciju “Posadi svoj hlad”.
Na internet stranici „Posadi svoj hlad“ možete se prijaviti za besplatnu sadnicu jasena koju će kurirska služba bez naplate dostaviti na vašu adresu u novembru. Na vama je da je, prema uputstvu u prilogu, posadite i tako date sopstveni doprinos kolektivnoj izgradnji bioprečistača vazduha.
Čovek koji zasadi drvo, iako zna da nikada neće uživati u njegovoj senci, razume šta život znači
Rabindranat Tagore
“Usled epidemije, rodila se ta ideja. Svesni smo da neće biti masovnih okupljanja i ovo nam je jedini način da delujemo kao ekološka organizacija. Jednostavno rečeno, želimo da naučimo svakog stanovnika kako da posadi svoje drvo. Na taj način, oni će gledati kako stablo raste i samim tim više ceniti svaki park i svaku šumu“, rekao je Predrag Ratić, predsednik “Let’s do it Serbia” za Energetski portal.
On je otkrio da je već tokom prva 24 časa od pokretanja akcije odaziv ljudi bio toliko ogroman da je došlo do „padanja“ sajta. U međuvremenu je to rešeno, te se za učešće u pošumljavanju možete prijaviti OVDE.
Pročitajte i: Severna Italija sadi po jedno drvo za svakog stanovnika
Foto: Profimedia

