“Vreme je da se probudite!” – Vaše buduće Ja
Sve što verujete je stavljeno u vaš mozak a da niste toga ni svesni. Vaša percepcija realnosti je oblikovana od strane ljudi oko vas kada ste bili deca. Nebitno da li ste stari 22, 31, 46, 67 ili 82 godine, velike su šanse da živite po obrascima života koji nisu vaši. Ako se pitate kako je to moguće, dozvolite mi da vam sve objasnim u ovom postu.
Pre nekoliko godina sam prvi put čuo ideju da smo programirani od rođenja. Bukvalno istog momenta kao da mi je mrak pao na oči jer su konačno mnoge stvari počele da dobijaju smisao. Konačno sam počeo da razumem nešto što me je mučilo godinama. Kao da mi se celo detinjstvo “otključalo” i slike se počele da obuzimaju moj um. I moram priznati, bilo je jako frustrirajuće saznati istinu da se tako izrazim. Ne samo zbog sebe i svog života, već i zbog života drugih ljudi na ovom svetu koji nisu svesni zašto misle određene misli, izgovaraju određene reči i demonstriraju određena ponašanja koja ih sabotiraju.
Prethodnih nekoliko godina sam se pitao zašto razmišljam na način na koji razmišljam. Zašto ne radim ono što je znam da treba da bih promenio svoj život? Pročitao sam ogroman broj knjiga za lični razvoj, pregledao hiljade videa o inspiraciji i motivaciji, ponavljao sve moguće afirmacije i nakon svega toga sam se osećao zaglavljen tu gde sam, osećajući se bespomoćno i uplašeno da išta uradim. Milion puta sam se zapitao zašto je teško promeniti ponašanja koja me sabotiraju? Pretpostavljam da ste se i vi isto zapitali ko zna koliko puta.
Programirani ste od malih nogu
Ono što nisam znao pre nekoliko godina je da je naša podsvest daleko moćnija nego naša svest i da smo programirani da mislimo i ponašamo se na određen način od malih nogu. Uzeću kompjuter kao primer da vam objasnim na šta aludiram. Kada kupite novi kompjuter, potrebni su vam programi da bi mogli išta praktično da radite na njemu. Ako nemate programe kakvu korist imate od svog računara? Hajde da ovu analogiju prebacimo na vas.
Kada ste rođeni, vaš operativni sistem ili vaš um je potpuno prazan. Nema ništa u njemu. Ne postoji znak svesti. Baš kao u novom računaru, ni u vašem umu ne postoje instalirani programi. Naučnici su otkrili da prvih pet do sedam godina našeg života mi “skidamo” programe u vidu misli, reči i ponašanja posmatrajući druge ljude oko nas, pre svih naše roditelje, braću i sestre, komšije i druge. Mi sa neke strane usvajamo njihova ponašanja i na taj način postajemo funkcionalni deo naše porodice i društva u kome živimo.
Ako bih vas sad pitao čega se sećate kada ste imali dva meseca, jednu ili tri godine, gotovo svako od vas ne bi mogao ničega da se seti jer niste bili svesni ičega. Vaš mozak je bio u fazi koju načnici zovu hipnagoški trans. Hipnagoški trans je nivo aktivnosti moždanih talasa gde vaš um skladišti sve podatke koje svet oko vas nudi. Drugim rečima, to je faza hipnoze koja je karakteristična za teta moždane talase i u suštini vaš mozak je skidao informacije iz okruženja i te informacije su kao programi išli direktno u vašu podsvest.
Teta faza je takođe poznata i kao faza mašte. Na primer, majka kaže detetu “daj mi tu metlu” a dete odgovara “ovo nije metla, ovo je konj”. Vidite, za dete u toj fazi mašte, metla je ustvari konj. Svako dete je u fazi mašte do svoje pete, šeste ili sedme godine (ovo varira od deteta do deteta). Kad je beba rođena, ona nema logiku ili proces na koji nešto rezonuje. Bebe nemaju strah ili sumnju. Svi strahovi su naučeni kroz opažanje i sklađenje podataka koje prikupe u prvim godinama svojih života.
Dokle god dete ne postane svesno spoljašnjeg sveta, ono razvija biblioteku informacija koje je nakupilo tokom prvih pet, šest ili sedam godina svoga života. U tom periodu, dete nauči da su neke informacije pozitivne a neke negativne. Svaki deo neke informacije je asocijacija na nešto što su iskusili i sve te asocijacije postaju životne skripte kasnije u njihovom životu. Dok dete ne razvije svest, ono ne zna šta je dobro a šta loše. Dete identifikuje iskustva iz okruženja iz kojih proizilaze asocijacije a iz njih se stvaraju emocije.
S obzirom da prvih nekoliko godina vašeg života desna strana mozga nije aktivna a leva strana koju uključuje kritičko razmišljanje još uvek nije funkcionalna, vi ste maksimalno otvoreni za bilo koju sugestiju. A rekli smo da ste u ovom periodu u fazi hipnoze, što znači da su vrata između vaše svesti i podsvesti širom otvorena, vi ste veoma lako usvojili uverenja koja vas kasnije mogu sabotirati i limitirati vaš uspeh u životu.
Većina nas je usvojila negativna i limitrana uverenja od strane naših roditelja, učitelja i ostalih ljudi iz našeg okruženja. U slučaju da se pitati da li ste išta pozitivno usvojili tokom ovog perioda života, znajte da jeste, ali je veoma mali broj dece koji su odgajani od strane roditelja koji imaju ovo znanje. Nemam tačan podatak, ali verujem da otprilike 97% dece odrastu sa negativnim i limitiranim uverenjima koja ih kasnije sabotiraju u životu.
Dok ne postanete svesni i ne razvijete kritički um, vaš mozak skida sve podatke koje su vam na ponuđeni. Da li verujete da na svetu nema dovoljno novca i da samo oni “srećni” mogu imati milione? Da li verujete da ne možete nešto uraditi? Da prava ljubav ne postoji? Velike su šanse da su ova uverenja instalirana u vašu podsvest jer vaš um nije bio u mogućnosti da analizira ove informacije i odluči da li da ih prihvati ili ne.
Razlog zašto um nije mogao da odluči šta valja prihvatiti a šta ne je jer ste bili u hipnogoškom transu i nažalost niste imali izbora. Iako ovo zvuči možda nelogično, verujte mi da je to istina. Sve što smo čuli, videli, osetili u ovom periodu, bez obzira da li je to bilo dobro ili loše, mi smo prihvatili oberučke jer nismo još uvek znali da razmišljamo kritički. Zbog ove faze hipnoze u kojoj ste skinuli 95% vaših uverenja, iako ste sad imate 45 godina, vi i dalje živite život po uverenjima koja ste usvojili kada ste bili 3, 4 ili 7 godina stari.
Bebe veruju u svoj autonomni nervni sistem
Kada ste beba, vi verujete u autonomni nervni sistem. Vi duboko verujete u taj nervni sistem da znate da je ljubav esencijalna za preživljavanje i na neki način i jeste. Kao mala beba, neko mora da vodi računa o vama da biste imali hranu, vodu, odeću, krov nad glavom jer ne možete ove stvari uraditi sami. Od dana kada ste rođeni, ljubav koja je usađena u vaš DNK je neophodna da preživite.
Kada ste mali, iz perspektive vašeg emocionalnog razvitka, vi ste sa neke strane egocentrični. Vi verujete da su ljudi u vašem okruženju ponašaju na način na koji se ponašaju zbog vas. Kada su srećni, vi povežete to sa sobom jer je tu usađeno u vaš nervni sistem, i mislite da su oni srećni jer ste vi ispričali neku šalu (na primer) ili zato što ste nacrtali nešto lepo. Opažanje koje uvidite na licima ljudi oko vas vi povežete sa svojim ponašanjem.
Takođe, kada su ljudi u vašem okruženju nervozni ili nesrećni, vi i to povežete sa sobom. Pre sedme godine, svako ljudsko biće prihvata uverenja na osnovu okruženja u kojima rastu. Uzmimo za primer da svakoga dana kada vaš otac dođe sa posla, prvo što uradi, on vas zagrli, poljubi i počne da se igra sa vama. To vas čini srećnim, vi se smejete, uživate i to vas uvek raduje. I svaki dan vi iščekujete kad će vaš otac doći kući da se igra sa vama.
Onda jednog dana, kada se pojavi kući i jednostavno ne uradi ono što ste navikli da radi a pritom uvidite da je možda nervozan i pošalje vas u sobu, vi ne znate šta se dešava. Onda možda čujete da se mama i tata raspravljaju u kuhinji. Možda su i podigli glas jedno na drugo i zato što ne znate šta se dešava, vi imate čudan osećaj u vašem nervnom sistemu i vaš mozak u tom trenutku pokušava da nađe objašnjenje za taj scenario i zbog toga što je to nešto što niste do sad iskusili, osećaj koji imate je jako neugodan.
A vi ne možete pogledati u svet vaših roditelja i shvatiti da se vaš otac ponaša tako u tom trenutku jer je upravo dobio otkaz na poslu i sada ne zna kako će kupiti hranu sutra za svoju porodicu i voditi računa o njoj. To ponašanje koje roditelji u tom momentu ispoljavaju proizilazi iz duboke ljubavi i pažnje koje oni osećaju prema vama, svojoj deci. Ali vi to ne možete videti jer ste egocentrični. Sve što znate je da se osećate nelagodno. I jedini način na koji vaš mozak napraviti neku logiku od svega toga je da poveruje da rasprava vaših roditelja ima veze sa vama i da nešto nije u redu zbog vas.
Kada smo mali, mi pokušavamo da razumemo značenje svega što se dešava u našim životima. Otac ili majka se proderu na nas i mi u tom trenutku možda ne razumemo značenje koje oni pokušavaju da instaliraju u nama. Možda oni samo pokušavaju da nas “nauče” da budemo više disciplinovani ali u našem mozgu mi pomislimo da se oni deru na nas jer im smetamo, ne vole nas i žele da se sklonim od njih jer im ne značim ništa.
Kao deca, mi ne razumemo mozak naših roditelja. Još uvek smo nesvesni ali zato kreiramo sva ova značenja koja ostaju sa nama čak i kad porastemo i krene da živimo život odraslih ljudi, da se tako izrazim. Neka od ovih značenja koja svako od nas nosi sa sobom su da nemamo što je potrebno da uspemo, da ne postoji dovoljno hrane u svetu, da nema dovoljno novca, da ne možeš uspeti u životu ukoliko nemaš veze i konekcije u politici i tako dalje. Sva ova značenja nas sabotiraju u životu.
Roditelji ne razumeju da podsvest nema smisao za humor
Od sedme pa do otprilike dvanaeste godine, deca počinju da razvijaju logiku i razum i dete je u mogućnosti da donosi odluke i razvija snagu volje. S obzirom da leva strana mozga koja je zadužena za logiku i kritičko razmišljanje, se razvija sporije od desne, veoma je važno da roditelji razumeju da podsvest ne zna za humor i da sve prihvata bukvalno. Zašto ovo kažem?
Ponekad roditelji prave šale ili (još gore) koriste sarkazam sa svojom decom neznajući da šta god da kažu ili urade može biti veoma stvarno njihovoj deci. Roditelji mogu reći nešto kao “Šta to radiš, jesi li glup?” ili “Beži od mene, zar ne vidiš da sam umorna?” i ove izjave se bukvalno prihvataju kao istinite u detetovom umu.
Uzmimo analogiju koju Dr. Bruce Lipton koristi koja kaže da roditelji vole da se ponašaju kao sportski treneri. Drugim rečima, kada se trener dere na igrača, igrač uglavnom razume da trener samo želi da se igrač potrudi i da svoj maksimum. Dete u tim godinama ima svest o tome šta se dešava i zato razume šta je trener hteo da kaže. Ali kada su deca u fazi hipnoze, oni ne razumeju šta su roditelji hteli reći time što se deru i na taj način misle da time “ohrabruju” svoju decu.
Onda kada deca počnu da se ponašaju na način koji roditelji ne odobravaju ili ne vole, roditelji se onda naljute i ne mogu razumeti zašto se njihova deca ponašaju tako. Možda deca osećaju da ih roditelji odbijaju pa pokušavaju da skrenu pažnju na sebe. Ukoliko se deca osećaju voljeno, verujte da će se oni drugačije ponašati. Problem je u tome što roditelji ponekad (uglavnom češće) ne prihvataju osećanja svoje dece. Čak ih i odbacuju govoreći im “Ne postoji razlog da plačeš!”, “Ne budi devojčica.”, “Isti si ko svoj otac.”, “Ponašaš se kao da si odgajana na ulici” itd.
Odbijanje njihovih osećanja zbunjuje decu jer ih može odvesti na mesto gde neće znati kako da identifikuju svoja osećanja. Šta se u tom slučaju dešava? Deca prestaju da veruju svojim osećanjima. Pritom počinju da veruju da ne treba da ispoljavaju svoja osećanja i da ne treba da se ponašaju onako kako misle da trebaju. Onda neka deca počinju verovati da ih roditejli možda ne vole i zbog reči svojih roditelja, oni počnu verovati da nešto nije u redu sa njima.
Vaša uverenja kreiraju vaša iskustva
Problem je što niste naučeni da bilo šta što iskusite nema nikakvo značenje osim ukoliko sami ne date neko značenje tome. Zbog nerazumevanja toga, vi niste ni svesni da kreirate uverenje koje vam ne služi. Sledeće što se desi je da vi “gledate da nađete” dokaze vaših uverenja u fizičkom svetu. Postoji deo mozga koji se zove retikularni sistem koji se aktivira da “lovi” uverenja koja imate.
Ukoliko verujete da se ljudima ne može verovati, vi ćete tražiti dokaze gde god da ste da bi potvrdili ta uverenja. Isto tako ćete i promašiti da se tako izrazim primere koja bi vam rekli da to nije tačno. Ukoliko verujete da nemate dovoljno sati u jednom danu da uradite sve ono što želite, to će i biti vaše iskustvo. Živeće sa intenzitetom da nema dovoljno sati, dok recimo osoba koja radi u kancelariji pored i pritom ima pedeset drugih stvari koje treba da uradi će uspevati da organizuje svoje vreme da uradi više od vas i da bude produktivniji od vas i to sve jer veruje da sve mogu završiti za vreme koje im je određeno ili koje su sami odredili. Suština je da vaša uverenja kreiraju vaše iskustvo.
Zbog nečega što sam video kada sam bio mali, odrastao sam sa uverenjem da se ženama ne može verovati. Zbog tog uverenja, imao sam poprilično veliki broj problema u mojim romantičnim vezama. Bio sam nesiguran u sebe a pritom sam imao i drugo uverenje koje me je sabotiralo, a to je da sam verovao da ne zaslužujem da budem voljen. Zbog svega toga sam uvek bio ubeđen da će me devojka prevariti. Znate šta? To se i desilo u jednoj od mojih veza. Trebalo mi je skoro 25 godina da shvatim da sam uopšte imao ova uverenja i čim sam ih konačno uvideo, mogao sam da uradim nešto da ih promenim.
Vidite, najteži deo programiranja je da se ono desi pre nego što um uđe u fazu svesti i vi niste uopšte svesni da vi skidate sve ove programe koji vam ne odgovaraju kasnije u životu. Vaš život je replika ovih programa. Samo pogledajte svoj život. Stvari koje se pojavljuju u vašem životu su tu jer imate programe koji ih prihvataju. Drugi deo je da sve za šta se trudite, patite, znojite i gde dajete mnogo rada, pitanje je, zašto se mučite da dobijete ono što želite? I odgovor je neizbežan u vidu da vaši podsvesni programi ne podržavaju vaš trud. E sad, pretpostavljam da želite da znate šta možete uraditi povodom toga i ja ću vam na kraju ovog teksta objasniti i dati (za početak) jednu tehniku koja će vam pomoći da počnete da reprogramirate svoju podsvest i instalirate nove programe koji će vam služiti u životu.
Škola je dizajnirana da vas izneveri
Ali pre toga, da se još malo zadržim na programiranju. Kada imate tri, četiri ili pet godina i sedite za stolom a preko puta vas stoji učitelj/ica koji/a vam govori, bar pet puta nedeljno, nekoliko sati dnevno, šta je moguće a šta nije, šta je tačno a šta nije. Takođe vam govore kad možete izaći a kad ne možete, kad možete jesti, kad možete ići u toalet, kad možete da pričate itd. Bukvalno, samo što ste stigli na ovu planetu i pogledajte šta sve doživljavate! Znači nije samo da se svakodnevno programiranje dešava u vašoj kući i okolini, već i u školi!
I ovo se dešava konstantno kroz vaše odrastanje dok ne postanete tinejdžeri. Istovremeno, vaši roditelji potvrđuju da je tačno sve ono što čujete ili naučite u školi. Svi ljudi oko vas, vaši prijatelji, poznanici i porodica koji su prošli kroz isti sistem programiranja, potvrđuju sve ovo što čujete ili naučite.
U današnjem svetu vidimo da su umovi naše dece bukvalno “kidnapovani” da se tako izrazim. Naše školstvo je dizajnirano da vas bukvalno uništi. Znam da je veoma težak koncept za razumevanje ali dozvolite mi da vam objasnim šta mislim pod time. Škola vas bukvalno slabi. Ne uči vas ničemu što je zaista važno u životu kao na primer: kako da promenite vaša uverenja, budete više ljubazni, postavite ciljeve, radite efikasnije sa ljudima na poslu ili u okruženju, kako da započnete biznis, kako da meditirate i pronađete put ka unutrašnjoj mudrosti koju svako od nas poseduje, kako da radite sa novcem, kako da razvijate komunikaciju sa ljudima i imate bolje odnose sa partnerom i mnoge druge stvari. Umesto svega ovoga, škola vas uči mnogim besmislenim informacijama od kojih 99% nećete nikad koristiti u svom životu!
Razlog zbog čega ne učite ništa od životno važnih veština koje sam naveo (a ima ih još više) je taj što vlada vaše zemlje odlučuje šta treba učite a šta ne. Slobodno pitajte vaše nastavnike ili ljude koji su učitelji/nastavnici zašto vas uče svim ovim besmislenim informacijama koje vam nikada neće trebati u životu. Pitajte ih na primer, zašto vas ne uče o novcu u školama. Jer vlade žele da budete robovi i radite za platu. Oni vas uče kako da nađete posao ali ne kako da započnete biznis.
Čak i mnogi nastavnici ne veruju u ono što vam predaju. Sve što vas uče oni prvi ne primenjuju to u sopstvenom životu. Ako ih pitate da li ćete sve ove gluposti koje učite ikada koristiti, profesori (ukoliko su zaista iskreni) će vam reći da “ne”. Onda zašto vas uče svemu tome? Jer su plaćeni da to rade. Oni takođe ne razmišljaju o tome i ne postavljaju pitanja jer su i oni programirani da veruju da to čemu vas uče je “važno”.
Često se zapitam kako roditeljima ne izgleda čudno kada vide da sve što njihova deca uče su isti oni predmeti koji se uče već 100 godina. I ako nemaju dobre ocene oni će izaći iz škole misleći da nisu pametni i da nikada neće uspeti. Mnogi ljudi veruju za sebe da su nesposobni da žive samo zato jer nisu imali dobre ocene u školi. Kako vam bre to uopšte pada na pamet? Ovo je besmisleno! Mnogi od vas koji čitate ovo verovatno imate talente koji mogu pomoći da svet bude bolje mesto ali nećete uraditi ništa jer ste naučili u školi da ne preduzimate rizike i zbog toga ste počeli da igrate “na sigurno”.
U školi vas uče da kompenzujete rizik tako što vam kažu da naučite napamet prave odgovore. Škola vas uči da memorišete činjenice, ali ne kako da ih upotrebite u životu. U školi vas teraju da memorišete gluposti koje vam nikada neće trebati u životu. I ako to ne uradite, bićete poniženi, dobićete loše ocene i možda će zvati vaše roditelje da im kažu da nešto “nije u redu sa vama”. S obzirom da su i vašim roditeljima mozgovi isprani od istog sistema i oni nažalost ne znaju za bolje, verovatno će se drati na vas govoreći vam da ako nemate dobre ocene u školi, nikada nećete uraditi ništa od svog života. Sa neke strane vas forsiraju da verujete da bez škole vi ste niko i ništa i mnogi roditelji su spremni da vas kažnjavaju kako znaju i umeju samo da biste učili gluposti koje vam nikada neće trebati u životu.
Ako mi ne verujete, samo pogledajte milenijumske generacije. Mi smo jedni od “najedukovanijih” generacija ikada. Mi “imamo” sve odgovore ali smo uplašeni da uradimo bilo šta da ne bismo povredili nečija osećanja, da ne bismo napravili greške koje nas mogu skupo koštati, i onda počnemo da se plašimo da išta pokušamo jer smo programirani da igramo na sigurno. Zbog ovog straha smo zaglavljeni u parametrima “malih” razmišljanja. Uplašeni smo da mislimo izvan kutije da se tako izrazim. Mi smo realno bili generacija predodređena da bude najuspešnija u istoriji čovečanstva, ali zbog svih ovih programa koje smo pokupili od naših roditelja, ljudi oko nas i školskog sistema kao i od mejnstrim medija, nismo uspeli ništa da uradimo sa potencijalom koji smo imali i još uvek imamo.
Znam da vam delujem ogorčeno ali kako i ne bih bio kada znam da se plašite da napravite grešku jer ste naučili u jebenoj školi da pravljenje greški znači automatski loša ocena i da ste vi “problem” u razredu. Svaki put kada napravite grešku, budete kažnjeni i to ne samo u školi, već i kući. Školski sistem kaže da ako pravite greške da ste glupi. Zatim mnogi profesori čine sve što mogu da vas ismevaju pred celim razredom, kompletno ubijajući vaše samopouzdanje, i kao da to nije dovoljno, ostala deca iz razreda počnu da vam se smeju i zadirkivaju vas.
Ukoliko odlučite da preispitate validnost onoga što učite i time izazovete vaše profesore, oni vas odmah prozovu da ste neko ko remeti mir i rad celog razreda. Drugim rečima, zbog toga što ste postavili pitanje koje nema logike vama vi postanete “problem”. Ali da vas pitam nešto: kako možete išta naučiti u životu ukoliko ne pravite greške? Da li zaista mislite da možete živeti život bez pravljenja greški?
Škola nam je prodala priču da smo izašli iz škole uplašeni da išta probamo. Ali kako ćete znati šta radi, šta ne radi, šta može a šta ne može ukoliko ne probate nekoliko stvari? Život ne funkcioniše na način na koji su nas učili u školi! Zar vam nisu tamo rekli da obavezno tražite “siguran posao” i da “ne preduzimate rizike i igrate na sigurno”? Znate šta je najgore? Što ste kupili ove laži iako duboko u sebi znate da ste više od onoga što drugi kažu da ste, ali ste nažalost suviše uplašeni da bilo šta pokušate. Programirani ste da preživljavate!
Treba vam pravi učitelj u životu. Ne lažan. Lažan učitelj je onaj koji ne radi u praksi ono što uči druge. Treba da nađete mentore koji će vas naučiti kako da postavite ciljeve, reprogramirate negativna uverenja, komunicirate na pravi način, razvijate svoj um i telo, postanete bolja osoba itd. Na svu sreću, takvi ljudi su svuda oko nas i samo treba da pogledate oko sebe i čim ih pronađete, pitajte ih za pomoć jer verujte mi, biće i više nego srećni da to urade.
Svet odraslih
Znam da ste već dosta pročitali ali pratite me još malo. Sledeća faza je ona što je zovem “svet odraslih”. Možda uđete u politiku, nauku ili medicinu. Možda vas put odvede u korporativni svet. Možda postanete učitelj ili profesor na fakultetu. Gde god da vas život odvede, šta nosite sa sobom? Nosite sve osnovne programe koje ste skinuli otkada ste rođeni. I kao da sve to nije bilo dovoljno, sad ste u svetu odraslih gde vam razna društva, institucije, mediji i mnogi drugi govore šta jeste, šta nije, šta je realnost, šta nije, šta je normalno a šta nije itd.
Ukoliko ste novinar i pokrivate priču vezanu za medicinu, verovatnoća je da nećete ići kod nekoga ko praktikuje alternativnu medicinu jer ta osoba dolazi iz drugačijeg pogleda na svet, već ćete ići kod nekoga ko je “pravi” doktor. Isto tako, ukoliko pišete članak o nauci, verovatno ćete ići kod nekoga koje završio neku nauku ali ne kod onoga ko ima alternativna znanja ili informacije. Sve se dešava po već ustaljenom šablonu.
Kroz život ste bombardovani o tome šta je normalno, šta je moguće, šta je realnost i sve ovo je veoma moćno u kontrolisanju ljudske percepcije. Zato se doktori ili naučnici strogo protive bilo kom alternativnom pogledu koji im date jer su programirani da veruju da je njihov način jedini i pravi način koji postoji. Jedan od mojih najboljih prijatelja je imao rak debelog creva. Doktori su naravno odmah rekli da treba da ide na hemioterapiju. On je to glatko odbio i kao što možete pretpostaviti, doktori su mu rekli da nije normalan, da će umreti itd. On je potražio alternativna rešenja i da skratim priču, za 3 meseca je uspeo sebe da izleči bez ijednog leka ili hemioterapije.
Takođe lično poznajem još nekoliko ljudi koji su imali slična medicinska “čuda”. Ali to nisu bila nikakva čuda uopšte. Ovi ljudi su znali šta rade. Ali zbog toga što su razmišljali drugačije, “pravi” doktori nisu želeli ni da čuju za alternativna i efikasnija rešenja. Ovo se takođe odnosi i na ljude iz drugih profesija. Ovo su ljudi koji su toliko programirani na njihovu verziju normalnog da ne mogu videti ništa dalje od toga. Zato morate da zastanete i zapitate se, čije programe vi živite trenutno i zbog kojih imate problema u braku, biznisu, sa svojom decom, u samopouzdanju, sa novcem i ostalim stvarima.
Ljudi oko vas će vas sabotirati
Ono što treba da razumete je da ljudi oko vas dolaze iz istog sistema. Oni su takođe programirani da razmišljaju na specifičan način, pričaju na specifičan način i ponašaju se onako kako su im rekli. Prošli su kroz isti proces kao i vi. Onog trenutka kada odlučite da razmišljate izvan okvira “normalnog” razmišljanja, budite spremni jer će vas ljudi ismevati i nazivati vas raznim imenima jer izazivate njihove norme.
Sve što nije u ravni sa njihovim sistemima vrednosti će biti odbijeno ukoliko pokušate “da otvorite njihove oči”. Evo jednostavnog primera: moji roditelji su celog života nekako sastavljali kraj sa krajem. Sad je situacija malo bolja i stabilnija ali je bilo veoma teško godinama. Oni su bili u školi, radili sve što su ih njihovi roditelji naučili, prošli kroz isti onaj sistem kroz koji sam i ja prošao ali ono što ne mogu da razumeju je da je ovo 21. vek i da se sve rapidno menja iz dana u dan. Ono što je novo danas, sutra će biti staro. Oni još uvek veruju u “siguran” posao gde ćete raditi 40 sati nedeljno, narednih 40 godina i onda se penzionisati.
Još uvek su programirani da veruju u ono što su načuili pre 30 ili 40 godina. U današnjem svetu više ne postoji nešto što se zove “siguran posao”. U ovom trenutku dok pišem ovaj artikal, ceo svet je manje-više zatvoren zbog “pandemije”. Milioni radnih mesta i malih biznisa su uništeni a vi i dalje verujete u “siguran posao”? Ajde nemojte da se zezamo. Ono što moramo da uradimo je da razvijemo nove veštine koje su potrebne u modernom svetu i to je još jedna od stvari gde se škola pokazala nepraktičnom jer vas nije naučila životnim veštinama koje su vam potrebne u današnje vreme.
Da li sad vidite kako je vaša percepcija izmanipulisana otkako ste se rodili od strane ljudi oko vas? Zato i ne možete očekivati da izađe iz okvira “normalnog” bez otpora. Svaki put kada probate nešto novo, ljudi će vam reći da ste ludi što napuštate taj dobar i siguran posao iako oni ne znaju koliko ste vi zapravo nesrećni na njemu i možda ga i mrzite. Smejaće vam se jer napuštate sigurnost i komfort da biste pokušali živite život kakav vi želite.
Kada sam odlučio da krenem da putujem svetom sa svojom partnerkom, jedan od mojih kolega sa posla me je pitao zašto to radim. On me je “savetovao” da ostanem na poslu koji sam mrzeo, koji me je činio nesrećnim i mizernim, da bih “investirao” (čitaj – upao u ogromne dugove) u kupovinu kuće i još jednog auta. On nije mogao razumeti zašto napuštam “sigurnost”. Lik je svima pričao kako nisam normalan i nije bio jedini.
Onog momenta kada izazovete uverenja i percepcije drugih ljudi, oni će vas napasti jer oni “znaju” da sam u pravu a vi niste. Oni znaju da to što radite nije normalno. Morate razumeti odakle njihova uverenja dolaze i da shvatite da će vas ljudi sabotirati, verovatno nesvesno jer izazivate njihova uverenja i percepcije i oni ne žele da vi budete ispred njih jer će ih to učiniti da se osećaju manjim od vas. Tako da, budite spremni jer ćete se suočiti sa velikom količinom negativnosti onog trenutka kada odlučite da uradite nešto više od svog života.
Mejnstrim mediji su dizajnirani da vas drže u depresiji, anksioznosti i strahu
Ukoliko pažljivo pogledate, svaki put kada uključite bilo koji medij, oni vam govore isto ono što su vam i u školi govorili – “ovo” je istina a “ovo” nije. I tu ne samo da postoji manipulacija vaše percepcije već se to radi na toliko visokom nivou da niste ni svesni kako su vaši pogledi na svet oblikovani. Ukoliko, ne daj Bože, postavite pitanja vezano za ove norme, ljudi vas ismevaju i nazivaju imenima. Samo pogledajte šta se dešava u svetu u ovom trenutku.
Nisam teoretičar zavere i uradio sam sopstveno istraživanje i naišao sam na dokumente koje pokazuju da su svi najveći mediji u Severnoj Americi u vlasništvu par korporacija kojima je u interesu da vas drže u neznanju i oblikuju vaše percepcije. Kako to rade? Tako što mediji kontrolišu narative. Konstantno vas bombarduju negativnim vestima. Govore vam šta je istina a šta nije. Promovišu sve i svašta što vas može baciti u depresiju. Sigurno ste primetili da na početku svih vesti uvek prvo ide najnegativnija i najmračnija. Da li ste primetili da svi mediji govore bukvalno istu stvar? Izgovaraju iste rečenice? Da li ste ikada ispitivali njihov kredibiliet?
Da ne zalazim previše u ovu temu, dozvolite mi da vam objasnim kako ste hipnotisani od strane medija i njihovih vesti. Postoji nekoliko razloga zašto se vesti prikazuju baš ujutru i uveče i to verovali ili ne, ima veze sa vašom podsvešću. Recimo da ste se probudili jutros u 6 i da ste danas na poslu bili ceo dan. Dolazite kući oko 6 popodne, umorni, spremni da jedete nešto i da se izvalite na krevet i malo opustite. Čim ste legli na kauč, vreme je za večernje vesti. Bez ijednog specifičnog razloga vi odlučujete da pogledate šta se dešava u svetu.
Vi ležite i vaše telo počinje sve više i više da se opušta. Vaši moždani talasi počinju da se usporavaju i polako silaze iz bete u duboku alfu. Vrata između svesti i podsvesti počinju da se otvaraju i tada vi postajeti sugestivni za novu informaciju. To znači da sve što čujete u večernjim vestima (isto važi i za jutarnje vesti) ide direktno u vašu podsvest. Ukoliko se ne zapitate da li to što čujete ima smisla ili ne, a mnogi ljudi se nikad ne zapitaju da li ono što čuju u vestima ima ikakve logike i smisla, onda sve što čujete postaje deo vas.
A šta uglavnom čujete na vestima? Da je ekonomija loša. Da će gotovo sigurno izbiti rat. Da ljudi umiru od neke opake bolesti. Da se desilo ubistvo u vašem kraju. Da nasilje u porodici raste iz dana u dan. Da ljudi gube njihove kuće jer nemaju novca da plaćaju kredite. Faktički, vi slušate svakodnevno da je život težak. To je to. To je ono što u suštini slušate. I sve ove informacije idu u vašu podsvest bez ikakve analize i onda se čudite što ste depresivni? Čudite se zašto nemate novca? Zašto se borite sa anksioznošću? Zašto ste bolesni? Zar ne vidite? Mediji ne žele da budete srećni jer su dizajnirani od strane vlada (da, dobro ste pročitali) da vas drže u neznanju, strahu i depresiji!
Tokom ove pandemije koronavirusa, nijednom nisam čuo ni na jednim vestima da je jedan doktor rekao kako da jedete pravilno i šta da jedete, kako da podignete imuni sistem, kako da pravilno vežbate, zašto treba da se krećete, provodite vreme u prirodi, budete izloženi suncu, hodate bosi itd. Sve što sam čuo su “lekovi” i vakcine. Zašto je to tako? Vlade ne zanima vaše zdravlje. Vi ih ne zanimate uopšte. Žao mi je što vam govorim ovu gorku istinu ali ovde se radi o profitu. Da li zaista verujete da “jedini” način da budete zdravi i da se zaštitite od koronavirusa (ili bilo kog virusa) je da primite vakcinu? Daj nemoj da se zezamo. Ponoviću opet, vladu boli uvo za vas.
Verujte mi kad vam kažem da niste svesni šta radite ne samo sebi, već i vašoj deci time što uopšte gledate vesti bez ispitivanja njihovog kredibiliteta. Niste svesni šta se dešava u vašem mozgu dok slušate vesti svakoga dana. Ljudi nisu uopšte svesni da bi svet bio bolje mesto gotovo istog trenutka kada bi svi isključili TV ili Radio samo na nekoliko dana. A iskreno verujem da svako od nas treba da izbaci TV iz kuće.
Ko god da kontroliše medije, njemu je u interesu da vas drži u neznanju. Da vas drži u depresiji. Da vas drži u strahu. Na sreću, živimo u doba interneta gde svako može proveriti tačnost informacija i laži koje vam se predstavljaju na mejnstrim vestima ali nažalost postoje i druge (moćnije) platforme kojima je u interesu da vas drže u šaci i neznanju.
Velike korporacije kao što su Google i Facebook oblikuju vašu percepciju da bude u skladu sa njihovim potrebama
Sve što Google, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram, Twitter i ostali giganti ove industrije rade je da osiguraju da vi vidite samo ono što uveliko verujete da je istina. Oni rade ovo preko algoritama, kroz vašu istoriju pretraživanja, oni tačno znaju šta ste tražili po YouTube-u, šta pričate na Facebook-u, šta gledate na Instagramu itd. Sledeći put kad se ulogujete na jednu od ovih društvenih mreža, oni vam nude razne priče, slike, video materijale koji se podudaraju sa vašom pretraživačkom istorijom.
Čak postoje i dokazi da kada ste na Facebook-u, vaše konverzacije se snimaju i skeniraju preko algoritama. Kada ljudi imaju konverzacije o nečemu i sledeći put kad se uloguju na Facebook, biće im ponuđeni oglasi o sličnim stvarima o kojima su pričali preko mesindžera ili su vaš prisluškivali i zahvaljujući algoritmima ponudili ono o čemu ste uživo pričali sa nekim o nečemu. To se meni dogodilo nekoliko puta. Bukvalno sam slao poruke prijateljima i čim sam ušao na Facebook, oglasi su bili tu! Bukvalno oglasi o stvarima koje nikada nisam pretraživao samo govorio o njima.
Ovo znači da vi imate određeni sistem uverenja i kada odete na internet, bude vam ponuđeno sve što ima veze sa vašim uverenjima. Postoji rat da se tako izrazim o kontroli percepcije jer su velike korporacije počele da shvataju da se ljudi polako bude i uviđaju manipulaciju i zato pokušavaju na sve moguće načine da vas drže programiranim da verujete u ono što vam oni serviraju.
Imaju interes da vas drže u neznanju vaš ceo život. Najveći neprijatelj svih ovih korporacija a i svih vlada država je nezavisni mislilac. Vlade ne vole ljude koji misle za sebe svojom glavom. Zato se trude da drže ljude pod kontrolom kroz programe i percepcije koje su instalirane u vama otkada ste bili dete a to možete najbolje videti kroz ovu pandemiju koja se dešava u svetu.
Biti neuk je najveća ljudska bolest. I ovo ne pričam na osuđivački način jer je ovo prosto činjenica. Neki ljudi su toliko neuki zato što ih je sistem učinio takvima. Ali biti neuk je izbor! Globalne korporacije i mediji pokušavaju da vas drže neukima tako što vam govore da vi nemate izbora jer cenzurišu alternative izvore informacija jer se ne slažu sa njihovim agendama. A jedan od mojih životnih ciljeva je da svakodnevno radim na tome da otvorim ljudima oči kroz blogove i artikle, kao i knjige koje pišem, video materijala koji proizvodim kao i seminare koje držim.
E sad, šta možete da uradite sa vašim životom znajući da ste bukvalno programirani da ne uspete u životu?
Ukoliko ste dovde došli, nadam se da niste poludeli od svega što ste pročitali. Cilj ovog članka je da vam otvori oči i natera vas da razmislite o svom životu i svemu što ste čuli ili naučili od vaših roditelja, učitelja, ljudi oko vas, medija i vlade. Razumem da je ovo poprilično veliki šok za mnoge, ali verujte mi da nisam uopšte napisao sve što znam jer bi to totalno preraslo u knjigu a ne članak.
Zapitajte se zašto životinje znaju kad će zemljotres da se desi? Kako znaju kad oluje stižu? Znaju jer nisu bili u školi, ne čitaju novine i ne gledaju mejnstrim sranja od vesti. Nemaju svakodnevni pritisak koji mi kao ljudska bića imamo. Nisu programirani da budu neuki. Nisu programirani da potiskuju svoje talente, darove i radoznalost. Nisu programirani da ne uspeju.
Sistem je napravljen da vas pritiska od najranijeg doba da identifikujete sa onim što vam drugi kažu a ne sa onim što vi zaista jeste. Čim počnete da razvijate svest i počnete da širite svoje vidite i znanje, odmah postajete trn u oku. Iako znam da ovo zvuči kao zavera, ali verujte mi da nije. Pitanje je, šta možete uraditi sada? Odmah ću vam reći: počnite da sve preispitujete. Sve što ste mislili da je istina se može pokazati kao laž. Šta ako su vas lagali ceo život? Zaista želim da postavljate pitanja bez obzira koliko godina imate. Na neki način, vi morate to da uradite ukoliko želite da napravite promenu.
Razlog što sam ovaj članak nazvao “Programirani ste da ne uspete” je taj što na vašu podsvest možete uticati kroz ponavljanje i hipnozu. Već sam vam objasnio da ste bili u fazi hipnoze prvih nekoliko godina svog života i šta se dešavalo u vašem umu u tom periodu. Način na koji ste bili hipnotizovani u školi ili u fazi odraslih je kroz konstanto ponavljanje jednih te istih uverenja koja ste pokupili kao deca. Mediji i korporacije su takođe potvrđivali vaša uverenje svakodnevno kroz vesti i društvene mreže. Sa svim ovim uticajima, kako uopšte možete očekivati da uspete u životu ukoliko sebe ne sklonite od svega ovoga?
Za početak, odredite neko vreme da uvidite koja uverenja imate a da vas sabotiraju. Proučite ih. Napišite ih na papir ako vam je lakše. Onda radite na tome da ih promenite a uskoro ću vam objasniti moćnu tehniku koja će vam gotovo odmah pomoći. Sledeća stvar koju treba ODMAH da uradite je da izgasite TV i prestanete da slušate vesti. Radio takođe izgasite. Verujte mi da ne mogu dovoljno objasniti koliko je ovo važno. Ne dozvolite vašem umu da kupi sve gluposti koje vam mediji nude. Uložite svoje vreme u knjige i ljude koji vam mogu pomoći da se edukujete i proširite svoje znanje i svest.
Ulažite u lični razvoj! Počnite da meditirate da biste dobili mudrost iz svog unutrašnjeg sveta. Meditacija će vam pomoći da budete u sadašnjem trenutku i da preuzmete kontrolu nad svojim životom. Takođe, kroz meditaciju možete reprogramirati svoju podsvest i instalirati nove programe koji će vam služiti i biti od koristi. Počnite da koristite moć vizualizacije da biste podignuli svoju vibraciju na veću frekvenciju i time bili konektovani sa energijom svojih snova.
Provodite vreme u prirodi što je više moguće. Krećite se. Vežbajte i hranite se zdravo. Sklonite se od negativnog okruženja i ljudi koji vam crpe energiju i koji ne vide dalje od programa koji vas mogu vratiti unazad. Ukoliko želite promeniti svoja uverenja, morate rasti i razvijati se i biti u društvu nezavisnih mislilaca koji razmišljaju drugačije. Ljudi koji se programirani i kojima su mozgovi isprani će vas sabotirati i usporavati. Ukoliko ne možete da se totalno sklonite od njih jer su vam oni možda porodica, onda limitirajte svoje vreme sa njima. Verujte mi da ne možete dozvoliti sebi luksuz da budete pod uticajem bilo čega negativnog.
Ukoliko imate decu, ne budite kao drugi. Naučite ih pravim vrednostima života. Naučite ih kako da postavljaju ciljeve, budu pažljivi, razvijaju svoj um, prihvate sebe takvim kakvi su, kako da se hrane zdravo, da budu bolji ljudi, bave se sportom itd. Ne kažem da ne treba da ih šaljete u školu ali ne dozvolite da im škola bude jedini izvor obrazovanja. Vi morate aktivno učestvovati u njihovom obrazovanju. Naučite ih onim veštinama koja će im biti potrebna u životu. Budite tu za njih. Budite njihova najveća podrška.
Život je mnogo više od onoga što su vam rekli da jeste. Ukoliko ste probuđeni, sjajno! Najbolja stvar koju sad možete uraditi je da probudite sledeću osobu. Zato ću vas iskreno zamoliti da podelite ovaj post sa svojim prijateljima i porodicom. Podelite ga sa svima onima kojima je možda potrebno da pročitaju ovaj tekst. Treba nam što više ljudi koji razmišljaju izvan okvira limitiranih misli i ideja koji su spremni da podele njihovo znanje, ideje i talente sa svetom jer ih svet treba. A sad, hajde da pređemo na jednu veoma moćnu tehniku za reprogramiranje podsvesti.
Reprogramiraj svoj Um
Ovu metodu sam nazvao jednostavno Reprogramiraj svoj Um i ona je proizišla iz razumevanja kako možemo iskoristiti teta moždane talase da reprogramiramo lažna i negativna uverenja i instaliramo nova koja će nam pomoći da živimo život kakav želimo. S obzirom da smo programirani dok smo bili u fazi hipnoze, pomoslio samo zašto ne bismo iskoristili hipnozu da se reprogramiramo, da se tako izrazim.
Jedan od načina na koji možemo iskoristiti hipnozu je da jednostavno odemo kod hipnoterapeuta i uradimo jednu sesiju sa njima i da nam oni pomognu da promenimo naša uverenja. Svojevremeno sam razmišljao da i sam odem kod hipnoterapeuta jer je brz i efikasan način promene uverenja ali iz raznih razloga na kraju nisam otišao, što ne znači da neću otići kasnije. Ukoliko razmatrate ovu opciju, savetujem vam da idete kod nekoga kome možete verovati i prema kome možete biti potpuno otvoreni i iskreni.
Takođe morate voditi računa da ta osoba iskreno želi da vam pomogne i da će se potruditi da to uraditi na najefektivniji način i bez bespotrebnog dodavanja broja sesija da bi vam uzeli više novca. Ne napadam niti osuđujem nikoga, ali jednostavno znam da vam dobar hipnoterapeut može pomoći kroz jednu, eventualno dve sesije. Ponekad i u par minuta ukoliko ste posebno otvoreni i sugestivni za informaciju.
Ukoliko pak niste zainteresovani da idete kod hipnoterapeuta, postoji drugi način, dostupan svima nama najmanje dva puta dnevno i tu sad dolazimo do moje ideje o korišćenju teta moždanih talasa. Ne znam da li je ova ideja nova, niti da li ju je ikad iko koristio. Meni je sasvim slučajno pala na pamet. Uglavnom, vi prolazite kroz teta fazu ili fazu hipnoze najmanje dva puta dnevno: pre nego što ćete zaspati uveče i čim se probudite ujutru i osećate se šlogirani odnosno polu-budni, polu-pospani, to je takođe teta faza. Uveče pred spavanje, bukvalno prostrujite kroz ovu fazu i ona uglavnom traje minut-dva. Ujutru traje malo duže, nekih pet do deset, pa i petnaest minuta.
Ideja je da iskoristimo ove faze da instaliramo nove programe time što ćemo uticati na našu podsvest da ostvarimo ono što želimo. Ovih pet minuta pred spavanje i pet minuta kada ustanemo možemo iskoristiti da kompletno oblikujemo karakter naših života. Umesto da grabimo naše telefone čim se probudimo ili gledamo neke negativne vesti pred spavanje, zašto ne bismo slušali nešto što će nam pomoći da promenimo naša uverenja i programe?
Ono na šta mislim je da jednostavno iskoristimo tehnologiju u našu korist i stavimo slušalice u uši i uključimo nešto što će nam razviti našu svest, proširiti znanje, mudrost i reprogramirati podsvest. Razlog zašto sugerišem da koristite slušalice je jer pretpostavljam da spavate sa vašim partnerom. Ukoliko to nije slučaj i vi spavate sami, onda nema potrebe da koristite slušalice i možete jednostavno slušati preko telefona dok spavate.
Možda je bolje da vam ovako objasnim. Prvo morate razumeti i uvideti koji vas programi sabotiraju. Zatim morate znati da ako želite da uradite bilo šta u životu, morate znate kuda idete. Da budete definisani vizijom svoje budućnosti. Kada znate koja je vaša vizija, zapišite to na papir ili stavite na tablu vizija i napišite kao da se vaša vizija već ostvarila i zatim uzmite vaš telefon i snimite sebe kako čitate svoju viziju.
Na primer, ukoliko je vaš cilj da započnete koučing biznis, napišite šta tačno želite od tog biznisa. Koliko klijenata mesečno, na koji način da radite, koliko da zarađujete itd. Napisaću vam kako sam ja napisao jedan od ciljeva za sebe:
Namera mi je da sve što kažem ide direktno u moju podsvest. Namera mi je da sve što kažem to jeste! Razvio sam biznis kao pisac, autor i inspiracioni govornik. Radim od kuće i bilo gde u svetu. Radim sa pametnim, kul, inspiracionim i pozitivnim ljudima koji su željni rada na sebi i žele nešto više od života. Zarađujem dovoljno da mogu svoj biznis podići na sledeći nivo ili ga prodati i penzionisati se za nekoliko godina ukoliko to poželim. Srećan sam i zahvalan što sve što sam upravo rekao je deo moje podsvesti. Već imam sve ovo.
Kada pročitam ovo, ne traje ni minut. Onda sam snimio ovo kao glasovnu poruku u svoj telefon. Ako ste primetili, prve dve i zadnje dve rečenice sam markirao. Postoji razlog za to. Sa prvom rečenicom koja počinje “Namera mi je…” vi dajete jasna naređenja vaštoj podsvesti da sve što kažete će biti stornirano i sačuvano u vašoj podsvesti. Sa drugom rečenicom “…sve što kažem jeste!” vi potvrđujete to uverenje da sve što kažete će biti manifestovano u vašoj fizičkoj realnosti. Na kraju, vi dajete zahvalnost znajući u vašem srcu da ono što želite je na putu da se ostvari.
Sve ono što je između ovih rečenica je na vama da odlučite šta želite. Ukoliko smatrate da možete napisati bolje svojim rečima, uradite to. Napišite kako god, samo neka vam bude uverljivo jer želite da pretvorite vaš budući san u sadašnju realnost. Svi moji klijenti pišu i snimaju na ovaj način koji sam vam dao. Sugerišem vam da snimite ovaj program sa čistom namerom i da osetite uzvišenu emociju jer tako dajete ekstra moć tom programu.
Šta više, uvek preporučujem da iskoristite aplikacije na telefonu i miksujete taj snimak vašeg cilja ili programa nekom instrumental muzikom koja vam može probuditi uzvišenu emociju i koja će učiniti taj program uverljivijim i nekako srećnijim jer je muzika veoma jak katalizator da osetimo regenerativne emocije. Ukoliko me pitate zašto biste snimali sve ovo kada jednostavno možete pročitati sa papira pre spavanja ili kada se probudite ujutru i reći ću vam da ne morate ukoliko ne želite. Čitanje dok ste u teta fazi takođe pomaže da kreirate nova uverenja.
Poenta je da kada stavite slušalice, ne treba vam napor koji ulažete dok recimo čitate, jer samo slušate i dopuštate da sve ide u vašu podsvest. Ovo nije meditacija. Ovo nije vizuelizacija. Vi čak i ne razmišljate o ovome dok slušate. Jednostavno samo dopuštate da ide tamo gde ste naumili da ide, a to je direktno u vašu podsvest.
S obzirom da uveče nekako suviše brzo skliznete kroz moždane talase, slušanje vašeg cilja ili programa može biti od veoma velike koristi jer čak i ako zaspite sa slušalicama u ušima, dok spavate vaša svest prestaje da radi ali zato vaša podsvest radi non-stop i šta god da slušate dok spavate, sve, ponavljam SVE, ide direktno u vašu podsvest! Vaša podsvest radi 24 sata dnevno, 7 dana nedeljno, 365 dana godišnje. Non-stop.
Lično, uvek slušam prvi sledeći cilj koji sam postavio i uključim ga na ponavljanje i ostavim da radi celu noć. Ukoliko zaspite sa slušalicama u ušima, ne brinite, vaše telo će ih samo skloniti ukoliko vam postane neudobno. Ukoliko slušate na zvučnik, samo budite sigurni da ste pojačali dovoljno glasno da možete spavati i da vas ne može probuditi usred noći (meni se to desilo milion puta jer sam ostavio suviše glasno).
Razlog da ostavite program na ponavljanje je jednostavan – to što slušate je upravo ono što prvo želite i svesno da čujete čim se probudite kada vam alarm zazvoni i otvorite oči. Čim otvorite oči, prvih par minuta dok ste polupospani, vi ste u fazi hipnoze a rekli smo da ste u toj fazi najviše otvoreni za sugestiju. Ukoliko ste u toku noći skinuli slušalice, čim se probudite samo ih stavite ponovo i slušajte svoje programe prvih pet do deset minuta od trenutka buđenja.
Kada jednom stvorite usvojite ovu tehniku i ona postane vaša navika i deo vaše rutine, počećete da primećujete kako vaši programi postaju deo vas. Zapamtite, ne razmišljajte o tome dok slušate. Ne vizualizujte. Samo dopustite da ide tamo gde treba. Da me ne shvatite pogrešno, ukoliko želite da meditirate na ovo ili da vizualizujete, uradite to slobodno ali to nije poenta ove metode. Ukoliko želite da čitate umesto da slušate i to je u redu. Dokle god koristite teta fazu na pravi način, vi ćete uticati na vašu podsvest da instalira nove programe i izbriše stare.
Lično, snimio sam celu viziju svog života i taj audio snimak traje nekih 19 minuta i ponekad ostavim to da slušam dok spavam a ujutru kada se probudim onda slušam pojedinačne ciljeve ili programe koje imam a traju možda minut ili dva. Sve zavisi od toga šta je prioritet u tom momentu. Moja supruga i ja praktikujemo ovu tehniku više od godinu dana i mi koristimo slušalice jer jednostavno imamo drugačije ciljeve.
Imao sam nekoliko desetina klijenata na programu do sada i svi oni su počeli sa ovom metodom. Ova tehnika je osnova mog kursa i jedna od najefektivnijih i najboljih metoda za reprogamiranje podsvesti. Pomoću nje možemo brisati programe koji nam ne služe i instalirati nove koji nam mogu koristiti. Iskreno se nadam da ćete i vi početi da praktikujete ovu jednostavnu tehniku koja zahteva minimalan trud a ima ogromne beneficije.


