Facebook je objavio novo ažuriranje za Messenger i Instagram, koje na popularne platforme donosi mogućnost kreiranja razgovora koji nestaju/sami se brišu, a funkcija nosi naziv Vanish Mode.
Nova funkcija je prvi put najavljena u septembru, kada je Facebook predstavio unakrsnu razmenu poruka između Messengera i Instagrama. Vanish Mode je dizajniran tako da omogući slanje tekstova, fotografija, emotikona i stikera koji nestaju kada ih osoba s druge strane vidi ili kada se zatvori chat prozor.
Kako bi se uključio Vanish Mode, potrebno je “svajpovati” na ekranu telefona u trenutnom razgovoru. Ponovnim svajpovanjem vraća se u standardno iskustvo razgovora.
Opcija funkcioniše samo sa ljudima sa kojima je korisnik povezan, a nudi mu se opcija da li želi da uđe u Vanish Mode sa nekim. Pored toga, dobijaće se obaveštenje o tome kada kontakt napravi screenshot razgovora. Tu su i opcije blokiranja ili prijavljivanja razgovora.
Za sada, nova opcija je dostupna samo korisnicima Messengera u SAD i na nekoliko drugih teritorija,a i budućnosti se očekuje dostupnost na više tržišta. Takođe, uskoro stiže i na Instagram, piše Benchmark.
Foto: Daniel Korpai / Unsplash

